Зберегти


|      

Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі ще на рік

В Україні поки що немає законодавства для функціонування ринку землі. Уряд має створити їх в 2016 році.


земля

<!--   -->

Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2017 року. Законопроект №3404 в цілому підтримали 309 народних депутатів.

Згідно із законом,Кабінет міністрів зобов'язаний "до 1 березня 2016 розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення".

"Чекаємо від уряду цивілізованого ринку землі",- сказав голова фракції ББП Юрій Луценко під час обговорення проекту.

В інтерв'ю ZN.UA спікер парламенту Володимир Гройсман заявив,що виступає за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення,оскільки на даний момент у її реального власника немає можливості і механізмів викупити землю,а без цього неможливий чесний ринок землі.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Максим Мартинюк,якби мораторій не був продовжений,то 1 січня 2016 року "ми можемо прокинутися в іншій країні,яка отримає несподіваний потужний внутрішній драйвер підйому вітчизняної економіки,який спав два десятиліття".

Мартинюк нагадав,що фахівці Державної служби України з питань геодезії,картографії та кадастру підготували пакет з шести законопроектів,спрямованих на вирішення найбільш гострих проблем земельних відносин,при цьому намагаючись уникнути ризиковано-радикальних кроків,яким неминуче стала б відміна мораторію.


За матеріалами:

DT.UA


Відкрити всі посилання у табах:[1 - 4]

Напишіть відгук