Зберегти


|      

Від дирижаблів до люксових авто –життєвий шлях інженера …

Сьогодні 170 років від дня народження автомобільного інженера Вільгельма Майбаха. На його честь назвали марку розкішних автомобілів. Майбутній інженер народився у німецькому місті Хайльбронн в сім'ї теслі. Після переїзду його сім'ї у Штутгарт став сиротою. Його виховували у дитячому будинку в Ройтлінгені. Там жив 13 років,отримав фах кресляра та конструктора. У цьому ж притулку Майбах уперше зустрів німецького винахідника Готліба Даймлера,який на той час був керівником машинобудівного заводу і курував притулок.

Вільгельм проявив себе як хороший інженер,тому Готліб Даймлер узяв його до себе на підприємство.Там він отримав посаду технічного директора. Брав участь майже в усіх проектах Даймлера.

1904 році німецький конструктор створив 6-циліндровий двигун,який розвивав потужність 120 к.с. Пізніше винайшов розприскувальний карбюратор. Патент на цей винахід йому видали ще у 1893. Також інженер винайшов перший автомобільний радіатор у вигляді бджолиних сот. У 1907 році,коли помер Готліб Даймлер,Майбах покинув компанію. У 1909 році Вільгельм відкрив власну фірму Luftfahrzeug-Motorenbau,яка виготовляла двигуни.

Двигуни Maybach були легкими та надійними. Деякі з них розвивали 240 к.с. Ними оснащували дирижаблі під час Першої Світової війни. Після війни Вільгельм Майбах продовжив виробництво двигунів. Однак,згідно з Версальським договором,у Європі заборонили виготовляти воєнну техніку. Тому німецький інженер спробував продати свої двигуни виробникам легкових автомобілів,але так і не зміг цього зробити. Він отримав замовлення від голландського автовиробника,але через складну фінансову ситуацію голландці купили лише 50 двигунів. Тож Майбах вирішив самотужки виготовляти авто для своїх двигунів.

Автор:avtovzglyad.ru

Перший автомобіль Maybach з'явився у 1919 році. Це була експериментальна машина із шасі Mercedes і потужністю 36 к. с. Наступне творіння Майбаха - авто W1 з авіаційним двигуном на 300 к. с. Цей автомобіль розганявся до 160 км/год.

Саме W1 ліг в основу першого серійного автомобіля Maybach. Його презентували у 1921 році. Назвали автомобіль Maybach W3. Він мав двигун 5,7 л. та дизайн від фірми Германа Спона. Після успіху цієї моделі Майбах випустив ще одну серійну модель W5.

У 1929 році,Вільгельм Майбах помер. Його поховали поряд із Готлібом Даймлером. За життя інженер випустив 305 одиниць W3 і 248 автомобілів моделі W5.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:5 найцікавіших фактів про засновника Citroen

Після смерті Вільгельма Майбаха компанії Maybach та Daimler Benz об'єдналися і приступили до випуску авто з двигуном V12. Приводом для цього служило те,що дирижабль,оснащений двигунами Майбаха,здійснив навколосвітний переліт за 448 годин. На ньому були V-подібні 12-циліндрові двигуни. Тож цей факт використали як рекламний хід.

Майбах випускав комфортабельні та потужні авто. Серед них були й лімузини. Паралельно з розробкою автомобілів компанія виготовляла двигуни для поїздів. Вони й там були найпотужнішими. Поїзд із двигуном Maybach розганявся до 160 км/год.

У 1941 році компанія припинила виробництво автотранспорту. За двадцять років у Maybach створили приблизно 2 тис. автомобілів.

Автор:autoevolution.com

Про відродження марки Maybach стало відомо 1997 року. Концерн "Daimler-Benz" представив концепт-кар "Mercedes-Benz Maybach".

Автор:vokrugsveta.ru

Першою моделлю "відродженої" марки стала Maybach 57. Автомобіль оснащений 5,5-літровим двигуном,який видає 550 к. с.

Моделі цієї марки нині мають дві версії:для водія та для пасажира. Сучасні моделі коштують від 9 млн грн.

Напишіть відгук