Зберегти

|

Всі переможці ралі-марафону "Дакар-2012"

Стефан Петрансель

15 січня у столиці Перу Лімі фінішував ралі-марафон "Дакар-2012". За два тижні учасники марафону подолали 13 етапів бездоріжжя,важкопрохідних боліт та пустелі на території Аргентини,Чилі та Перу.

Дивіться:ПІДСУМКИ ДАКАРУ ДЛЯ SIXT UKRAINE (+відеоінтерв'ю Нестерчука)

Один етап ралі не відбувся через примхи погоди.

До фінішу дісталися 97 мотоциклів,12 квадроциклів,78 позашляховиків і 60 вантажівок. В тому числі,фінішували обидва екіпажі української команди Sixt Ukraine. 194 екіпажі не доїхали до столиці Перу.

ВСІ ПЕРЕМОЖЦІ ДАКАРУ-2012

ПОЗАШЛЯХОВИКИ:

1. Стефан Петрансель / Жан Поль Коттре (Франція,Mini All 4 Racing - Monster Energy X-Raid Team) - 38:54:46
2. Хуан Рома / Мішель Перен (Іспанія / Франція,Mini All 4 Racing - Monster Energy X-Raid Team) +00:41:56
3. Жіньєль де Вільєр / Дірк фон Ціцевіц (ПАР / Німеччина,Toyota Hilux - Imperial Toyota) +01:13:25

Петрансель виграв "Дакар" вчетверте і вперше з 2007 року. Перемозі Стефана посприяв і той фактор,що кілька його конкурентів,в тому числі минулорічний переможець Нассер Аль-Аттія,достроково завершили змагання. А для іспанця Рома,який виступає у одній команді з Петранселем,друге місце є накращим результатом у кар'єрі.

ВАНТАЖІВКИ:

1. Жерар де Роой / Дарек Родевальд / Том Колсул (Нідерланди,Iveco Powerstar - Petronas Team de Rooy Iveco) - 45:20:47
2. Ханс Стейсі / Ханс ван Гоор / Бернард дер Кіндерен (Нідерланди,Iveco Trakker Evolution II - Petronas Team de Rooy Iveco) +00:51:19
3. Артур Ардавічюс / Олексій Кузьмич / Нурлан Турлубаєв (Казахстан,КАМАЗ 4623 - Team Astana) +01:47:45

Голландець де Роой виграв "Дакар" через 25 років після тріумфу свого батька на африканському "Дакарі". Це найкращий результат у кар'єрі Жерара,який до цього двічі посідав третє місце.

Водночас вкрай низькі результати показали вантажівки КАМАЗ. Два найсильніших екіпажі російської команди КАМАЗ-Мастер вилетіли зі змагань задовго до завершення марафону. Зокрема,головний фаворит "Дакару" Едуард Ніколаєв був дискваліфікований через начебто порушення регламенту. Інший фаворит змагань чех Алеш Лопрайс потрапив у аварію.

Друге місце посів переможець "Дакару-2007" Ханс Стейсі. Третім фінішував КАМАЗ Артура Ардавічюса.

МОТОЦИКЛИ:

1. Сиріл Деспре (Франція,КТМ 450СС Rally - Team Red Bull KTM) - 43:28:11 (15 [хвилин штрафу).
2. Марк Кома (Іспанія,КТМ 450 СС - КТМ MRW Rally Dakar EAM) +00:53:20 (1 година штрафу)
3. Елдер Родрігес (Португалія,Yamaha WRF 500 - Team Yamaha Racing) +01:11:17 (15 хвилин штрафу)

Деспре виграв "Дакар" вчетверте. Француз вирвав перемогу у запеклій боротьбі зі своїм принциповим суперником іспанцем Кома,який є триразовим переможцем "Дакару".

КВАДРОЦИКЛИ:

1. Алехандро Патронеллі (Аргентина,Yamaha Raptor 700 - Yamaha Patronelli Racing) - 53:01:51 (2 хвилини штрафу)
2. Маркос Патронеллі (Аргентина,Yamaha Raptor 700 - Yamaha Patronelli Racing) +01:20:17
3. Томас Маффей (Аргентина,Yamaha 650 GRW - Maffei Dakar Team) +02:14:21 (20 хвилин штрафу)

Весь подіум дістався аргентинцям. А боротьба за перемогу традиційно розгорнулася між братами Патронеллі. Алехандро став дворазовим переможцем "Дакару",в той час як його молодший брат має одну перемогу на супермарафоні.

Відкрити всі посилання у табах:[1 - 6]