Зберегти


|      

Як змінювались бічні дзеркала автомобілів

До 1950-х років на серійні автомобілі не встановлювали зовнішніх дзеркал заднього огляду з обох сторін. До цього автомобілі оснащували лише одним зовнішнім та одним внутрішнім дзеркалом,яке кріпили в салоні автомобіля.

Gazeta.ua пропонує ознайомитися з розвитком бічних дзеркал автомобілів.

Перший час дзеркала кріпили тільки по одну сторону - водійську. Хромоване кругле дзеркало можна побачити на Fiat 508 Balila. Цю модель випускали в 1930-х роках. Тож можна стверджувати,що дзеркала були популярними в Європі вже тоді.

Автор:commons.wikimedia.org

30 років дзеркала змінювали лише форму та місцерозташування на кузові автомобіля. Ніяких функціональних змін не відбувалось досить довго. Дзеркала встановлювали як на двері,так і на передні крила,але єдиної тенденції не було.

У середині 1950 років у США на автомобілях із довгими капотами дзеркала встановлювали на значній відстані від салону. У 1960-х цю тенденцію підхопили японські автовиробники.

Автор:en.wikipedia.org

Проте,через 10 років мода на "дальні" дзеркала минула. Всі автовиробники намагалися встановити бічні дзеркала на дверки. У цих дзеркалах відражаюча частина та корпус були одним цілим,тож щоб налаштувати їх,потрібно було бути ззовні автомобіля.

Автор:nvrc.co.uk

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Як змінювалось автомобільне кермо

У кінці 1970 - на початку 1980 років автовиробники почали встановлювати дзеркала,які можна регулювати із салону. Для водіїв це було дуже зручним рішенням. Корпус дзеркал став пластиковим,що дало змогу знизити ціни бічні люстерка. В цей ж період дзеркала стали складними. Водії складали їх,після того,як паркували автомобіль. Так автомобіль займав менше місця,пішоходи не зачепали і не виривали дзеркал. Також на відображаючій частині з'явилась панорамна секція. Вона захоплює мертву зону видимості.

Автор:drivexc.com

Mercedes-Benz встановив на свою модель E-Class W124 два різних за розміром дзеркала. Так німці наголосили на тому,що праве дзеркало,яке у 1950-х мало хто встановлював,повинне бути,але може мати іншу форму.

Автор:euroclassicmotors.com

В 1990-х роках на дорогих автомобілях ставили дзеркала з підігрівом та електроприводом. Наприклад,на тих же "Мерседесах",зокрема в кузові W140,вже нема важеля для ручного налаштування дзеркала.

Автор:drive2.ru

Нині ж такі функції доступні на бюджетних автомобілях. Наприклад,на Fiat Punto є кнопки управління дзеркалом.

Автор:fiat-accessories.com

Дзеркала стали обтічнішими і майже не створюють опору потокам повітря на ходу. У деяких моделях корпус люстерка є продовженням дизайну лицевої частини автомобіля. Як,наприклад,у Opel Vektra. Бічні дзеркала стали робити із автозатемненням,щоб вночі світло фар автомобіля позаду не сліпило водія. Вони самі складаються,коли водій зачиняє авто. Також в дзеркала монтують повторювачі покажчиків поворотів. Здається,що вони дійшли до піку розвитку,але автокомпанії почали розробку систем,які замінять бокові дзеркала.

Автор:dpreview.com

Напишіть відгук