Зберегти


|      

Країни ЄС виступлять на переговорах з GM “єдиним фронтом”

ЄС на боці Opel

ЄС на боці Opel

Країни Євросоюзу,в яких розташовані підприємства GM,більше не стануть вести індивідуальні переговори з автовиробником. Як заявили єврокомісари по індустрії і конкуренції Гюнтер Верхеген і Нелі Крус,фінансова підтримка однієї або декількох країн повинна грунтуватися тільки на об'єктивні причини і враховувати правила конкуренції,прийняті в ЄС. "Це необхідно,щоб уникнути змагання з субсидій між країнами і фрагментації європейського внутрішнього ринку",- цитує їх слова Handelsblatt. Таким чином,уряди не зможуть пов'язувати надання держгарантій зі збереженням робочих місць і заводів. А такі спроби вже були:Іспанія пропонувала в обмін на обіцянку зберегти підприємства Opel в цій країні 300-400 млн. євро держгарантій,Бельгія готова була видати більше 500 млн. євро,аби не закрили завод в Антверпені.

Opel досить оптимістично сприйняв рішення політиків. Щоправда,за визнанням менеджера з корпоративних комунікацій Opel Ульріха Вебера,побоювання,що та чи інша країна відновить спроби обміняти субсидії GM на збереження робочих місць,як і раніше,існують. Але все ж таки поки Opel вважає домовленість країн позитивним кроком,сказав він в інтерв'ю газеті "РБК daily".

Позицію менеджменту німецького автовиробника розділяє і профспілка IG Metall. Як повідомив виданню керівник франкфуртського підрозділи профспілки і член наглядової ради Opel Армін Шільд,"добре,що ЄС нарешті зрозумів,що необхідна європейська координація".

Напишіть відгук