Зберегти


|      

Краш-тести стають жорсткішими

Краш-тести

Краш-тести

Європейська організація EuroNCAP посилила контроль за автомобільними компаніями,запровадивши нові пункти до переліку випробувань. Пресом на дах,звичайно,поки не тиснуть,але і без подібного витончення максимальний рейтинг отримати вже не так легко. До того ж,за запевненнями керівництва,до 2012 року по всіх категоріях заплановані жорсткості,які не обіцяють автовиробникам легкого життя. Перш за все,велику увагу доведеться приділити роботі над захистом пішоходів,яку до цього моменту частенько вважали не особливо важливою і залишали без уваги. Адже зараз для отримання п'яти зірок цілком достатньо заробити 25 відсотків у цій категорії,а от до 2012 року доведеться здобувати вже як мінімум 60.

За статистикою EuroNCAP,в минулому році лише 25 відсотків автомобілів змогли набрати більше двох зірок в категорії по захисту пішоходів. Тепер же ситуація плавно виправляється. Якщо звернутися до останніх краш-тестів,то з восьми автомобілів,що пройшли випробування,багато показали досить непогані результати,а двоє і зовсім набрали потрібні бали,які в майбутньому забезпечать їм максимальний рейтинг. Що цікаво,обидві моделі виявилися гібридними. Традиційно гарні результати продемонстрував Toyota Prius,яка далеко не новачок у подібних випробуваннях. А пару їй склав прямий конкурент в особі моделі Honda Insight,для якої краш-тест став дебютним. Цей факт,правда,ніяк не позначився на результатах,що дозволили їй заробити максимальні п'ять зірок.

Крім посиленого контролю за безпекою пасажирів,не менш пильної уваги удостоївся і ще один аспект. Тепер серія краш-тестів включає в себе і додаткове випробування автомобілів при ударі ззаду. Так звані хлистові травми шиї та хребта досить часто стають наслідком не особливо серйозних на перший погляд аварій. Тут головну роль грає не тільки розташування підголівників,але і їх конструкція. Серед досліджуваних,наприклад,Kia Sorento,Skoda Yeti і Honda Insight відзначилися відмінними результатами,а от Citroen C3,навпаки,не вразив.

Ще одним нововведенням 2009 року стала пильна увага суддів до оснащення автомобіля різними допоміжними системами. Більше того,щоб привернути додаткову увагу,в EuroNCAP вирішили зробити окрему категорію "Safety Assist". За вдосконаленої методики в ній оцінювалися всі активні системи безпеки і системи-асистенти,що мають запобігати аварії і сприяти захисту від важких травм. У цій категорії грає роль навіть те,знаходиться система в стандартній комплектації або вона доступна опціонально. На цьому,до речі,ще раз погорів Citroen C3,але зміг відігратися трохи пізніше.

Козирем Citroen виявилася система обмеження швидкості руху,яка не тільки доступна опціонально,але і з'явиться в базовій комплектації на багатьох версіях. Є вона і в іншого француза – Renault Grand Scenic,якого можна назвати беззаперечним лідером у цій категорії,адже йому вдалося заробити 99-відсотковий рейтинг. В принципі,воно й не дивно,адже для Renault це вже дванадцятий автомобіль з п'ятьма зірками,так що французи знають,як догодити EuroNCAP.

Всього ж за цю сесію організація EuroNCAP оцінила вісім автомобілів,з яких сім отримали максимальні п'ять зірок,а один заробив чотири види транспорту зірки. Що цікаво,список досліджуваних включав в себе актуальні моделі,які дійсно можна назвати цікавими для українського покупця. Знущанню заради вищої мети були піддані:Citroen C3,який заробив чотири зірки,Honda Insight,Kia Sorento,Renault Grand Scenic,Skoda Yeti,Subaru Legacy,Toyota Prius і Volkswagen Polo. Всі новинки успішно пройшли випробування,а деякі й зовсім показали свою готовність до посилення вимог. Так що покупці можуть не турбуватися за свою безпеку під час придбання цих авто.

Рейтинг EuroNCAP

Рейтинг EuroNCAP

Напишіть відгук